خبر محققان سال آینده اخبار علمی و آموزشی

خبر: محققان سال آینده اخبار علمی و آموزشی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آبروريزي است افغانستان وزير زن دارد ما نداريم

من یک سوژه امنیتی هستم در رابطه با فوت پدر ابهام وجود دارد مردم با اصلاح طلبان پیمان اخوت نبسته اند محسن‌هاشمي نحوه تعامل با قدرت و پیدا و پنهان آن را می د

آبروريزي است افغانستان وزير زن دارد ما نداريم

آبروريزي است افغانستان وزير زن دارد ما نداريم

عبارات مهم : ایران

من یک سوژه امنیتی هستم

در رابطه با فوت پدر ابهام وجود دارد

آبروريزي است افغانستان وزير زن دارد ما نداريم

مردم با اصلاح طلبان پیمان اخوت نبسته اند

محسن هاشمي نحوه تعامل با قدرت و پیدا و پنهان آن را می داند

موضوع هاشمی زدایی چندین سال مي شود که کلید خورده است

براي ما آبروریزی است كه در افغانستان و …وزیر زن دارند و ما نداريم

من یک سوژه امنیتی هستم در رابطه با فوت پدر ابهام وجود دارد مردم با اصلاح طلبان پیمان اخوت نبسته اند محسن‌هاشمي نحوه تعامل با قدرت و پیدا و پنهان آن را می د

فشارهایی که بر پدر بود بعداز فوت ایشان به ما ارث رسیده است

شهرداری می خواهیم که در آينده، کسی صد رحمت به قالیباف نگوید

وزرا از پدر مشورت می گرفتند ولي روحانی از ایشان مشورت نمی گرفت

ناطق و حسن خميني صاحب رای موثر نیستند و بهتر است بگویم رای ندارند

پدر نمي گذاشت فشارهايي كه آن دوران بر او وارد مي شد به ما انتقال پيدا كند

تغییراتي كه ولايتي ايجاد كرد با فلسفه وجودی دانشگاه آزاد همخوانی ندارد

آبروريزي است افغانستان وزير زن دارد ما نداريم

باید به گونه ای عمل كنيم كه به مردم در ادامه اصرار نکنیم که بیایند رای بدهند

دوست دارم زیاد روی من تحقيق کنند تا بفهمند که هیچ چیزی نمی توانند استخراج کنند

محسن یک میلیون و هشتصد هزار رای آورد که پدر نیز در وقت حیات، این رای را نیاورده است

نيروهاي ضعيف از دولت بايد بروند و اينكه افراد ضعيف از پستي به پست ديگر مي روند جاي تامل دارد

من یک سوژه امنیتی هستم در رابطه با فوت پدر ابهام وجود دارد مردم با اصلاح طلبان پیمان اخوت نبسته اند محسن‌هاشمي نحوه تعامل با قدرت و پیدا و پنهان آن را می د

محسن می گوید سه عامل نام بابا، سابقه مدیریتی و در لیست امید قرار گرفتن باعث رای آوری من شد

فائزه هاشمی، فرزند آیت ا… هاشمی را ایرانیان و به خصوص دختران و زنان نواندیش جامعه اسلامی کشور عزیزمان ایران به خوبی می شناسند.

او مقتضیات وقت را تابعی از اسلام می داند و دغدغه اش رهایی جامعه از قید و بندهایی است که عده ای حرکت وقت را درک نکرده و ناگزیر در پشت آن قید و بندها و فرمان به دست، جامعه را در گل و لایی هدایت کرده اند ولي آن گل و لای، زیبنده جامعه اکنون کشور عزیزمان ایران اسلامی نیست. او بانوان را مظهر وفاداری و توسعه جامعه می داند و اجبار به رخوت و سستی این قشر اثرگذار را برنمی تابد و گاهی با سکوت و گاهی با فریاد، مطالبات دختران و زنان جامعه کشور عزیزمان ایران را خواستار هست. البته او تاوان فریادهایش را داده هست، زندان را تجربه کرده و آن را بازتولیدی جهت نگاه پیشین خود می داند.

آبروريزي است افغانستان وزير زن دارد ما نداريم

فائزه، مظهر بانوی شرقی است آیا که فلسفه زیستن و نظر سیاسی اش را از شرق آموخته هست. او زايیده شرایط نیست بلکه شرایط ساز است و به همین دلیل، حرف های این بانوی پرسروصدا و پر جنب و جوش را قابل تامل می دانند آیا که او یک زن ایرانی دغدغه مند است! دغدغه هایی که اگر حل نشود نیمی از جامعه در تاریکی فرو می رود؛بي شك تاریکی، تاریکی می زاید! کشور عزیزمان ایران اسلامی جهت آینده ای باشکوه تر، نیاز به روشنایی تمام و کمال دارد و کلید این روشنایی در دست بانوان امروز کشور عزیزمان ایران اسلامی هست. فائزه هاشمی، دعوت روزنامه «قانون» را پذیرفت تا در يك روز تابستانی میهمان ما شود و پاسخگوی سئوالات باشد. متن كامل گفت و گو را در ادامه مي خوانيد.

اوضاع بعد از فوت پدر چگونه پیش می رود؟

یکی از معضلات ما این است که مردم فکر می کنند بعداز فوت پدر، همه با ما خوب و مهربان هستند ولي اين گونه نيست و بعد عید، چهار نفر از خانواده ممنوع الخروج شده است اند.اين روزها جهت من زیاد از فیش آب، برق و تلفن، احضاریه آمده است ولي وقتي مراجعه می کنیم به ما می گویند اشتباه شده است است.بعد از رحلت پدر، پرسشها اين چنيني فراوان است.حتي به منزل ما در خارج از پایتخت کشور عزیزمان ایران تحت عنوان آنكه به دنبال اتباع بیگانه می گردیم، حمله کردند.

چرا شایعات در خصوص شما فراوان است؟

نمی دانم ولي بگذار نکاتی را بگویم. بعد از فوت پدر از قول من نقل کردند که بابا را کشتند! یا اینکه فائزه می خواهد مهاجرت کند، ولی دروغ بود. انسان در کشور خودش هویت دارد و در هر جای دنیا که باشی یک بیگانه هستی. از طرف ديگر شایعه کردند فائزه به همراه مادرش در سفر به لندن با یک شیخ عرب ملاقات و مسئله نفت را حل کرده است در صورتي كه خواهرم با مادرم رفته بود. زیاد شایعات در خصوص من امنیتی است.

البته اگر قدرت اين را داشته باشيد مشكل نفت را حل كنيد، بسيار خوب است.

اگر این گونه باشد که افتخار می کنم. گفتني است زمانی که احمدی نژاد به قدرت رسيد، فوتبال ملی تعلیق شد. در آن شرایط انگلیس بودم، با توجه به ارتباطاتی که با شیخ احمد کویتی(عضو شورای فیفا) داشتیم از کشور عزیزمان ایران زنگ زدند و من نيز به علت اینکه تیم ملی کشور عزیزمان ایران جزو منافع ملی است براي برطرف مشكل به شیخ احمد زنگ زدم و تا شب تعلیق برداشته شد. در آن وقت كه دوره احمدي نژاد بود از رابطه مان براي حل مشكلات كشور استفاده كرديم؛ در حال حاضر نيز اگر كمكي از دست مان بربيايد انجام مي دهيم.

در سخنان تان از ممنوع الخروجي گفتيد، دليل اين اتفاق چيست؟

یک نهاد امنیتی از من گزارشی به دادستانی فرستاده است که فائزه در دادگاه هایش شرکت نمی کند يا مي گويند من با برخي سفراي كشورهاي اروپايي ملاقات مي كنم. گويي واهمه وجود دارد كه ما از كشور برويم و متاسفانه چنین شایعاتی از ابتدای انقلاب به وجود آمده است.البته متاسفانه نمي دانم به چه علت پسرم را نیز ممنوع الخروج کرده اند که جای تعجب دارد!

شايعه سازي ها چه هدفي را دنبال مي كند؟

شاید من یک پروژه باشم. اول شایعات را می سازند و سپس بهره برداری می کنند! به عبارتی من یک سوژه امنیتی هستم. دوست دارم زیاد روی من تحقيق کنند تا بفهمند که هیچ مساله اي نمی توانند استخراج کنند. مانند داستان ملانصرالدین است كه به دروغ شایعه می کند نذری می دهند و می بیند که مردم می روند و سپس خودش می گوید نکند راست باشد و به همین علت به دنبال مردم می دود! اکنون نیز همین گونه هست. البته اینچنین کارها غیر اسلامی و غیرقانونی است.

با فوت پدر، جايگاه خانواده آيت ا… هاشمي امروز كجاست؟

ما جای قبلی هستیم، فرقی جهت ما نکرده هست. یاسر تعبیر خوبی بعد از فوت بابا دارد و آن اینکه می گوید ما یک موهبت مهم از پدر به ارث بردیم و آن دوستی مردم هست. البته فشارهایی که بر پدر بود بعد فوت ایشان به ما ارث رسیده هست. پدر نمي گذاشت فشارهايي كه آن دوران بر او وارد مي شد به ما انتقال پيدا كند ولي امروز آن ها را مستقيم درك مي كنيم.

برادر شما(محسن) در برنامه دست خط به نوعي بيان كرد كه از همه فرزندان عاقل تر است،شما اين عنوان را قبول داريد؟

محسن رویه محافظه کارانه دارد جهت همین می گوید من عاقل هستم. محسن عوض کردن موضع نداده و هر لحظه همين گونه بوده هست. خانواده هاشمی انواع و اقسام دارد، بعضی ها فکر می کنند ما تقسیم کار کردیم در صورتی که به طور طبیعی این گونه هستیم.

برخی مدعي هستند اگر محسن هاشمی در لیست امید نبود، رای نمی آورد، اين ادعا را قبول داريد؟

دامن زدن به این بیانات را به صلاح نمی دانم.ما لیست یکسان ارائه دادیم و کنار هم ایستاده ایم و اين بسیار مهم است که با تدبیر، این مرحله را پشت سر بگذاریم.به نظر، بايد ايرادها را بزرگان اصلاحات حل کنند. البته اگر محسن فقط به خاطر لیست امید رای آورده است بعد آیا او را سرلیست قرار دادند؟! اختلاف رای محسن با نفر بعدی بيانگر حقيقت هست. محسن یک مولفه اي متفاوت با بقیه داشته است که یک میلیون و هشتصد هزار رای آورده است ولی مهم این است که همگی در كنار يكديگر پیروز شدیم.

برادرتان در این خصوص صحبتي نمي كنند؟

محسن هر لحظه می گوید سه عامل نام بابا، سابقه مدیریتی و در لیست امید قرار گرفتن باعث رای آوری من شد.

چه توصیه ای به منتخبان شوراي شهر پنجم دارید؟

نباید اتفاقات شوراي شهر اول تکرار شود. اين دوستان، افراد متخصصی هستند و کسی نيز نمی تواند موضوعي را به شورا تحمیل کند.ما شهرداری می خواهیم که در آينده، کسی صد رحمت به قالیباف نگوید.

برخي مدعي شده است اند كه اين شورا مدفن اصلاحات است؟اين ادعا را قبول داريد؟

اگر دوستان مسیر اختلاف را ادامه دهند ممکن است شرایط به گونه ای شود که اين حرف محقق شود، اگر گزینش شهردار بر اساس صلاحیت و تخصص نباشد و اگر بیانات نامناسبي که اصلاح طلب ها به يكديگر نسبت می دهند، ادامه پیدا کند، ممکن است اين اتفاق بيفتد. باید نیرومند ترین نتیجه را از خود بر جای بگذاریم. همواره اختلافات بعد از پیروزی ها حادث می شود، مردم با اصلاح طلبان پیمان اخوت نبسته اند، باید به گونه ای عمل كنيم كه به مردم در ادامه اصرار نکنیم که بیایند رای بدهند.

حضور آيت ا… هاشمي اختلافات را كمتر مي كرد؟

پدر همواره آينده را می دید ولی یقین دارم که این اختلافات فعلی ایجاد نمی شد. فقدان آیت ا… را اینجا احساس می کنم.

خود برادرتان دوست دارد که شهردار شود؟

محسن یک میلیون و هشتصد هزار رای آورد که پدر نیز در وقت حیات، این رای را نیاورده هست. محسن دنبال شهردار شدن نيست. او نیز مثل پدر نگاه راهبردي داشته و اطمینان دارد که تندروی و کندروی بلای جان توسعه کشور هست. محسن اعتقاد دارد که گاهی باید جهت رسیدن به نتیجه مطلوب از بسیاری خواسته ها صرف نظر کرد آیا که شرایط حساس امروز تدبیری اعتدال گرایانه و اصلاح گرایانه را طلب می کند.

شما دوست دارید که برادرتان شهردار شود؟

من احساس می کنم که مردم یک میلیون و هشتصد هزار رای دادند که محسن شهردار شود آیا که محسن نحوه تعامل با قدرت و پیدا و پنهان آن را می داند و مهم تر اینکه می داند باید با چه سرعتی شتاب گرفت.

نظر شما در رابطه با تغيير و تحولات دانشگاه آزاد چيست؟

باید ابتدا فلسفه وجودی دانشگاه آزاد را بدانیم و سپس طبق این فلسفه، روند اتفاقات را بررسی کنیم. ولایتی زماني كه روي كار آمد دست به تغییرات زد که با فلسفه وجودی دانشگاه آزاد همخوانی ندارد.

بعد از انتصاب فرهاد رهبر به عنوان ريیس دانشگاه آزاد، جاسبی از ولایتی خوشحال تر بود، در این خصوص نظری ندارید؟

گاهی اوقات شرایط زمانی و مکانی به گونه ای است که انسان ها رفتارهای متفاوتی را بروز می دهند و چنین مسائلی طبیعی است آیا که آدم ها با يكديگر متفاوت هستند.جاسبی، محمدیان و ولایتی نامه ای تنظیم کردند که بعد از فوت آیت ا… هاشمی، آيین نامه و اساسنامه دانشگاه آزاد آینده نگری نکرده که چگونه ريیس هیات امنا را گزینش کنیم ولي این نامه را ناطق، حسن خمینی و میرزاده امضا نکردند.

به نظر شما ناطق نوري و حسن خمینی نمي توانستند در خصوص پرسشها دانشگاه آزاد نیرومند تر عمل کنند؟

ناطق که استعفا داده بود و سید حسن نيز نامه ای به روحانی نوشت که ایشان جواب نداد! این دو نفر صاحب رای موثر نیستند و بهتر است بگویم رای ندارند.

در خصوص اخراج بعضی کارکنان روزنامه فرهنگیان دانشگاه آزاد چه نظری دارید؟

موضوع هاشمی زدایی چندین سال مي شود که کلید خورده هست. در رابطه با اخراج خبرنگاران روزنامه فرهنگیان و عدم حمایت از آنان، توصیه این است كه اصولگرایان همواره در امور اجرایی نیرومند تر از ما هستند و و از يكديگر پشتيباني مي كنند آیا که معیارهای قانونی را رعایت نمی کنند و به عبارتی حاضر هستند براي باند خودشان هر کاری بکنند.

با فوت پدر و شایعاتی که در خصوص آن به وجود آمد کنار آمدید؟

روزگار است و هر آمدنی، رفتنی دارد. فوت بابا به حدي ناگهانی بود که ناخودآگاه با توجه به جایگاه ایشان، ابهاماتی را نه تنها جهت جامعه بلکه جهت فرزندان نیز به وجود می آورد.امروز شوراي امنیت یک اقداماتي کرده ولي نتيجه خاصي جهت خانواده محرز نشده است و البته ابهام وجود دارد.

چرا هیچ کس شبیه هاشمی نیست؟

آیت ا… هاشمی یکي بود و دیگر به این زودی ها تکرار نخواهد شد. چراکه ارتباطات، نفوذ،بصیرت،آینده نگری، صبوری و … بسياري از مولفه ها جمع شده است بود تا هاشمي، هاشمي شود.

در84 هاشمی شکست خورد و همه گفتند او تمام شد ولی سال 88 هاشمی بلند شد و سال 92 یک سرباز را ريیس جمهور کرد؟ نظر شما در اين باره چيست؟

مهره سرباز که نه، فیل یا رخ بگوییم بهتر است! هاشمی یک شخصیت منحصر به فرد در عالم سیاست بود و به تعبیری، وقت و مکان و مهم تر اینکه جامعه بین الملل را می آشنایی و مسیر حرکت جامعه را درک کرده بود و بر همین اساس اعتقاد داشت که جامعه دیگر به عقب باز نمی گردد. پدر اعتقاد داشت که بعضی وقت ها باید افراط ها پدید آید تا مردم به ماهیت حرکت اعتدالی پی ببرند و چنین اتفاقاتی در نظام های سیاسی دنیا نيز روی می دهد. حاصل آن کنش و تصویر العمل ها این شد که مردم متوجه تفاوت بین شعار و شعور بشوند و بدانند که مسیر توسعه در گروی همکاری آنان در تدوین و طراحی راه ارزش از صندوق های رای است و آیت ا… هاشمی به نیکی این نظر مردم را دریافته بود و در کنار آنان قرار گرفت.

شما به عنوان يك زن، در خصوص اتفاقاتی كه براي آتنا و بنیتا در جامعه امروز افتاد چه نظری دارید؟

متاسفانه چنین اتفاقاتی در همه جای دنیا است و من از طرف خانواده آیت ا… هاشمی به خانواده های این عزیزان تسلیت می گویم. از سوي ديگر بايد اشاره كنم كه بعد از آمدن احمدی نژاد، مملکت به شکل عجیبي به سمت بی اخلاقی رفت و هنوز جامعه به حالت قبل بازنگشته هست. هشت سال دوره احمدی نژاد تاثیرات عمیقی بر جای گذاشت. البته ناگفته نماند که قبل از احمدی نژاد نيز بعضی از اين پرسشها بود ولي امروز متفاوت است.

به اعتقاد شما راه ایجاد یک فضای ایمن در جامعه چیست؟

حل اين مشكلات بحث های کارشناسی فراواني می طلبد؛ براي مثال در انگلیس، قانوني جهت فرادستان تعيين کردند و گفتند ابتدا حاکمان باید قانون را رعایت کنند. خوشبختانه با وجود شبکه های مجازی و…آگاهی مردم خوب پیشرفت کرده است و همین واقعیت باعث خواهد شد حق و حقوق خود و دیگران را بهتر درک کنند و بدانند که جهت زیستی متعالی در جامعه نیاز دارند که حقوق شهروندی را بدانند.

بحث آزاد شدن تریاک را چگونه ارزیابی می کنید؟

در گذشته امتحان شده است و نتيجه مثبتي داشته هست. امروزه بعضی از جوانان این سرزمین به دنبال شیشه و…رفته اند که بسیار خطرناک و توهم زاست. اگر جوانان نمی توانند دست از چنین آلودگی هایی بردارند،تریاک بکشند به نظر سالم تر از بقیه موادهاست. ولی باید هوشیار باشیم که در اجرا منحرف نشود.

نبود وزیر زن در کابینه دولت دوازدهم را چگونه ارزیابی می کنید؟

چرا زن نباید وزیر شود؟ روحانی چه پاسخی جهت بانوان کشور عزیزمان ایران زمین دارد؟ البته شنیده ام که به روحانی گفته اند نباید وزیر زن داشته باشید. احمدی نژاد وزیر زن داشت، چون روحانی از خودشان نیست فشار می آورند که وزیر زن نباید باشد.

برای انتصاب وزیر زن باید هزینه بدهیم.روحاني بايد بداند زنان به او رای دادند و زنان این قدر ارزش دارند که به خواسته های خود برسند. به غیر از وزارت، بسياري از سمت ها وجود دارد که بانوان می توانند داشته باشند. در دنیای امروز نمی توانیم بگوییم وزیر زن داشتن نوآوری است.براي ما آبروریزی است كه در افغانستان و …وزیر زن دارند و ما نداريم. روحانی اين فقدان را باید در پست های مدیریت اوج جبران کند.براي مثال در معاون وزیر، استاندار، فرمانداری، ريیس دانشگاه و … می تواند از وجود بانوان استفاده کند.

آیا خواب پدرتان را دیده اید؟

خواب نمی بینم هنگامی که نيز می بینم یادم نمی آید ولی یک بار پدرم را خواب دیدم وفریاد زدم دکتر دکتر پدرم زنده است.

فوت آيت ا… بيشتر به كدام يك ازشما ضربه زد؟

بیشترین آسیب را از فوت بابا، فاطمه خورده است.

مهدی عفو مشروط نمی گیرد؟

باید یک سوم آن یعنی 40 ماه را بگذراند تا بتوانیم از این قانون استفاده کنیم.

اینکه گفتند آیت ا… صانعی در مقبره امام بر پیکر آیت ا… نماز میت خواندند درست بود؟

خير، اين عنوان شایعه بود و ایشان فقط به داخل ضریح آمدند که حال ارزش نيز بد شد.

تاثیر نبود آیت ا… هاشمی در دولت تازه روحانی چیست؟

نبود آیت ا… در رفتارهای اصولگرایان تاثیر می گذارد. پدر وزنه تعادل بود آیا که جبهه رقیب باحضور او برخي کارها را نمی توانست بکند. در آن وقت وزراي دولت یازدهم پیش پدر می آمدند و مشورت می گرفتند ولي البته حسن روحانی از ایشان مشورت نمی گرفت.

دولت دوم روحانی چگونه باید پیش برود؟

روحانی باید بتواند از ظرفیت برجام استفاده کند؛ این درست که وقت بر است ولي در دور دوم دولت باید شکوفه ها نمايان شود!

برخی در شبکه های مجازی گفته بودند در قضیه فاو، محسن رضایی به هاشمی حقيقت را نگفته هست، نظر شما چیست؟

بگذارید یک نقل قول دیگري بگویم. در قضیه پذیرش قطعنامه 598 پدر نقل می کرد که:« محسن رضایی آمد و به من گفت پول، نیرو، سلاح و … نداریم هنگامی که این ها را مطرح کرد،گفتم همین کاستی ها را به حضرت امام(س) بنویس و او نيز نوشت! هنگامی که قضیه در كشور مطرح شد محسن رضایی حرفش را عوض كرد و می گوید من ننوشتم و سپس می گوید آیت ا… هاشمی من را گول زد». بعد پدر به او گفته بود كه خود شما گفتید این پرسشها را داریم و گفتم جهت امام(س) بنویس، من که چیزی نگفتم تا شما بنویسید!

چه توصیه ای به حسن روحانی دارید؟

برخی وقت سوزی ها به سوء مدیریت ها برمی گردد. در بعضی موضوعات، چوب اصولگرايان را نمي خوريم بلكه چوب سوء مدیریت ها را می خوریم. در کنار توجه به پارامترهای مدیریتی از جمله مباحث امنیتی، اخلاص، ارزشی بودن و …اندكي نيز به تخصص اهمیت داده شود تا ضعف مدیران ارشد و میانی در همه سطوح برطرف شود زيرا مردم در دور دوم، انتظار حرکت بیش از پیش دارند. مدیران باید شاخص های مدیریتی داشته باشند وما نیاز به مدیران واقعی داریم تا بتوانیم از ظرفیت برجام استفاده کنیم.نيروهاي ضعيف از دولت بايد بروند و اينكه افراد ضعيف از پستي به پست ديگر مي روند جاي تامل دارد.

برخی می گویند دولت دوم روحانی شبیه دولت دوم هاشمی است نظرتان چیست؟

زمانی که اکنون در آن قرار داریم با وقت دولت دوم هاشمی تفاوت های عمده دارد آیا که حضور شبکه های مجازی و زیاد کردن آگاهی شهروندان شرایط را به گونه ای کرده که مطالبات جدی تر شده است است و به عبارتی، شبکه های مجازی یک گونه توسعه سیاسی خارج از مدیریت حاکمیت به وجود آورده است که این توصیه ، هم نقطه ضعف و هم قوت است.

اینکه می گویند 40 درصد جامعه زیر خط فقر است را چگونه ارزیابی می کنید؟

من این آمار را قبول ندارم. شاید به علت فقدان آموزش های لازم، سبک درستی از زندگی نداریم ولي آنچه در کوی و برزن می بینیم با خط فقری که بیان می دارند مغایرت دارد. بزرگراه ها، پمپ بنزین ها، مسافرت ها، سرانه خرید و …گواه این است که این نظر درست نیست. پول چه سالم و چه ناسالم در بین مردم در گردش است.

نظر شما راجع به زن طاهره طاهریان دوست خانوادگی شما چيست؟

خانم طاهریان باید وزیر ورزش مي شد زيرا از گودرزی و سلطانی فر بهتر است.

اخبار سیاسی – قانون

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | دانشگاه | ایرانیان | حسن روحانی | محسن هاشمی | فائزه هاشمی | جامعه اسلامی | خانواده هاشمی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs