خبر محققان سال آینده اخبار علمی و آموزشی

خبر: محققان سال آینده اخبار علمی و آموزشی

گت بلاگز اخبار پزشکی سوخت و سازِ امگا ۳ در بدن ترکیب ضدسرطانی تولید می‌کند

نتایج مطالعه روی موش‌ها نشان می‌دهد فرآورده‌های حاصل از سوخت و ساز اسید چرب “امگا ۳” در بدن می‌توانند خاصیت ضد سرطانی داشته باشند.

سوخت و سازِ امگا ۳ در بدن ترکیب ضدسرطانی تولید می‌کند

سوخت و سازِ امگا ۳ در بدن ترکیب ضدسرطانی تولید می کند

عبارات مهم : محققان

نتایج مطالعه روی موش ها نشان می دهد فرآورده های حاصل از سوخت و ساز اسید چرب “امگا ۳” در بدن می توانند خاصیت ضد سرطانی داشته باشند.

به گزارش ایسنا، محققان آمریکایی اظهار داشتند: زمانیکه بدن، اسید چرب امگا ۳ را می سوزاند نوعی از مولکول ها تولید می شوند که می توانند از رشد و گسترش تومورهای سرطانی جلوگیری کنند.

این مولکول ها به طور طبیعی به وسیله بدن تولید می شود که از شاخصه های مشابهی با کانابینوییدهای موجود در ماری جوآنا و البته بدون تاثیر روان گردان برخوردار است.

سوخت و سازِ امگا ۳ در بدن ترکیب ضدسرطانی تولید می‌کند

در سال ۲۰۱۷ میلادی محققان آمریکایی گروه جدیدی از متابولیت های اسید چرب امگا ۳ به نام EDP-EA را شناسایی کردند و دریافتند که این مولکول ها شاخصه های ضد التهابی دارد. محققان با توجه به این شاخصه تاثیر EDP-EA بر سلول های سرطانی را نیز مورد بررسی قرار دادند.

آنها با مطالعه روی موش های مبتلا به نوعی سرطان استخوان که با درد بسیار همراه است و به مشکل درمان می شود، مشاهده کردند: EDP-EA رشد تومورها و رگ های خونی را کند ساخته، از گسترش سلول های سرطانی جلوگیری کرده و موجب از بین رفتن سلول های سرطانی می شود.

نتایج مطالعه روی موش‌ها نشان می‌دهد فرآورده‌های حاصل از سوخت و ساز اسید چرب “امگا ۳” در بدن می‌توانند خاصیت ضد سرطانی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، محققان آمریکایی همچنین دریافتند EDP-EA در حجمی بالاتر سلول های سرطانی را از بین می برد هرچند در این زمینه به اندازه داروهای شیمی درمانی موجود در بازار موثر نیست.

واژه های کلیدی: محققان | جلوگیری | محققان آمریکایی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs